1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dumlupınar Sosyal Tesisi'nin Açılışını Bakan Bayraktar Yaptı

Dumlupınar Sosyal Tesisi'nin Açılışını Bakan Bayraktar Yaptı

Dumlupınar Sosyal Tesisinin Açılışını Bakan Bayraktar Yaptı
A+A-

Bir dizi gezi ve açılışlar için Gaziantep'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Dumlupınar Sosyal Tesisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan Dumlupınar So

Bir dizi gezi ve açılışlar için Gaziantep'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Dumlupınar Sosyal Tesisi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan Dumlupınar Sosyal Tesisi'nin açılışına; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, GSO Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, kurum müdürleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş ile öğrenciler katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Erdoğan Bayraktar, Şahinbey ilçesinin tamamında 50 tane sosyal tesisin kurulduğunu söyledi. Bayraktar, şu ifadelere yer verdi: "Daha önceden 11 tane vardı. Mehmet Tahmazoğlu kardeşimiz de 39 tane yaptı 50 tane oldu. Bu şu demektir; gençlerimiz iyi eğitim alsın, gençlerimiz boş zamanlarını hem dinlenerek hem eğlenerek eğitim alarak geçirsinler, okulun dışında da kurslarda diğer sosyal faaliyetlerde daha etkin olsunlar, beyinleri daha iyi gelişsin daha atılımcı olsunlar, daha cesur olsunlar diye gençlerimize ufuk vermek bakımından sosyal tesisler son derece önemli. Halkımız için de önemli, burada sadece gençlerimiz için değil taziye evlerimizden tutun da yaşlılarımıza verilecek kurslarımıza varıncaya kadar, diğer sosyal etkinliklere varıncaya kadar her türlü faaliyetlerin sosyal faaliyetlerin yapılacağı mekanlar... Bakın Şahinbey Belediyemiz 4 tane büyük bölgede kentsel dönüşüm yapıyor, 5 bin konut rakamına geldi, vatandaşların rızasını alarak salaş evlerden, uygunsuz evlerden, imarlık mühendislik eğitimi almamış evlerden insanlarımızı kurtarıyor, bunları modern evlere taşıyor. Bu bakımdan bunu tüm Antep'te yaygınlaştıracağız. Gaziantep'in hem merkez ilçelerinde hem de tüm diğer ilçelerinde, Nurdağı'nda İslahiye'de bütün ilçelerde bunu yaygınlaştıracağız. Dumlupınarımızı güzelleştirmek için bundan sonra da canla başla çalışacağız. Bu sosyal tesisimiz Dumlupınarımıza, Şahinbeyimize ve Gaziantepimize hayırlı olsun. Emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Siz gençlere hayırlı olsun. Güle güle eğitim görün, Allah size başarılar versin. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum, hepinizi Allah'a emanet ediyorum."
Vali Erdal Ata ise, "Şahinbey Belediyemiz, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermekte, bugüne kadar 39 tane sosyal tesis yaparak bunları ilçede yaşayan vatandaşların hizmetine sunmuştur. Bu sosyal tesisler adeta bir eğitim kurumu gibi çalışmakta, bir taraftan yabancı dil kursları, halk eğitim kursları, ana okulları kreşi, üniversite hazırlık kursları, çeşitli sportif sosyal ve kültürel faaliyetleri ile adeta bir eğitim yuvası gibi görev yapmakta. Başkanımıza, çalışma arkadaşlarına bu güzel tesisleri bizlere kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. İlçemiz adına sevindirici bir olay... Bu tesisin yapımında emeği geçen tüm görevlileri kutluyor, tesisin bölgede yaşayan vatandaşlarımıza, faydalanacak olan tüm gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum ve hepinize saygılar sunuyorum" şeklinde konuştu.
Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu da, şunları söyledi: "Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Dumlupınar açılış tesisine hepiniz hoş geldiniz, sefa verdiniz. Bugün bizim için çok güzel bir gün. Her gün güzel ama bugünün ayrı bir anlamı var. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar'la biraz önce Nuri Pazarbaşı'nda kentsel dönüşüm kapsamında yıkmış olduğumuz konutların yerine yapacağımız Çamlıca konutları temel atma törenini hep birlikte gerçekleştirdik. Şimdi ise Dumlupınar Mahallesi Sosyal Tesisi açılışını yapacağız. Şahinbey Belediyesi olarak insan merkezli, hizmet odaklı çalışıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaların hepsi insanımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştıran çalışmalar. Gerek park ve yol çalışmaları, gerek kentsel dönüm çalışmaları ve bu sosyal tesislerimiz, her yaştan insanımızın rahatlıkla kullandığı, eğitim aldığı SBS, üniversite, meslek edindirme kursları, taziye evleri, çok amaçlı salonlar, etüt salonları ve spor merkeziyle şu anda yapımını tamamladığımız 39'uncu tesisimizle toplamda tesis sayımız 50 çıktı. Yapımı devam edenlerle birlikte bu sayımız 70'e yaklaşacak. Şu an tesisimizde 23 bin vatandaşımıza meslek edindirme kursları veriyoruz. Ayrıca 62 bin vatandaşımız bu tesisimizden faydalandı. Yapmış olduğumuz bu tesislerimiz mahallelerimizin, her yaştan insanın faydalandığı tesisler haline dönüştü."
Yapılan açılış konuşmaların ardından, Bakan Erdoğan Bayraktar, Vali Erdal Ata, Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu ve protokol üyeleri, sosyal tesisin açılış kurdelesini kesip, sosyal tesisi gezdi. Bakan Bayraktar ve protokol üyeleri, daha sonra şehir turu yaparak Gaziantep'ten ayrıldı.
(MDC-SO-Y)

13.12.2012 15:53:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT