1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düğün Magandası

Düğün Magandası

Düğün Magandası
A+A-

Saruhanlı ilçesine bağlı Adiloba köyünde bir düğün töreninde silahtan çıkan kurşun misafir olarak bulunan bir kadının başına isabet etti. Olay, Adiloba köyünde bir düğün töreninde gelin alma merasimi

Saruhanlı ilçesine bağlı Adiloba köyünde bir düğün töreninde silahtan çıkan kurşun misafir olarak bulunan bir kadının başına isabet etti.
Olay, Adiloba köyünde bir düğün töreninde gelin alma merasiminin ardından meydana geldi. Gelinin arabadan indirildiği sırada, damadın akrabası olduğu öğrenilen H.A. (38), yörenin geleneği gereği belinden çıkardığı 9 mm çapındaki tabancası ile damadın evinin bacasına ateş etti. Seken kurşunlardan biri damadın halası olduğu belirtilen ve evin bahçesindeki kalabalık arasında bulunan 67 yaşındaki H.G. isimli kadının başına isabet etti. Başından yaralanan kadın Saruhanlı Devlet Hastanesine kaldırıldı. H.G'nin sol şakağında deri altında kalan kurşun, hastanede yapılan cerrahi müdahale ile çıkarıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen kadının, kendisini vuran kişiden şikayetçi olmadığı belirtildi. Düğünde ateş ederek yaralanmaya sebep olan H.A ise, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Zanlının bulundurma ruhsatlı silahına el konuldu.
Adiloba Muhtarı Osman Pala, düğün öncesi meskûn mahalde ateş etmenin yasak olduğuna dair gerekli uyarıyı yaptıklarını ancak buna rağmen istenmeyen tatsız bir olay yaşandığını belirtti.
(SD-ERG-HO-Y)

17.12.2012 14:06:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT