1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dü'de Mevlana Etkinliği

Dü'de Mevlana Etkinliği

Düde Mevlana Etkinliği
A+A-

Dicle Üniversitesi (DÜ) dans topluluğu tarafından Mevlana Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 'Ritmi Diriliş 2' isimli etkinlik düzenlendi. DÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe DÜ Rektörü Prof.

Dicle Üniversitesi (DÜ) dans topluluğu tarafından Mevlana Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 'Ritmi Diriliş 2' isimli etkinlik düzenlendi.
DÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe DÜ Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. DÜ'den 30'u bayan 12'si erkek 42 dansçının görev aldığı etkinlikte, izleyenler 'Ritmi Diriliş'i tekrar yaşadı. 'Ritmi Diriliş 2' etkinliğinin ardından konuşma yapan DÜ Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Hz. Mevlana'nın hoşgörüsüne tüm bölgenin ihtiyacının olduğunu söyledi. Rektör Saraç, "Hz. Mevlana'nın hoşgörüsü hem bölgemiz, hem ülkemiz hem de tüm dünyanın gerçekten ihtiyacını duyduğu, ve eğer biz bu hoşgörüyü içselleştirebilirsek, tüm toplum katmanlarına yayabilirsek sanıyorum ki dünyada savaşlar sona erecek, anlaşmazlıklar sona erecektir. Yeter ki biz bunu anlatabilelim, yeterince bu derinliğe vakıf olabilelim ve bunu başkalarına duyurabilelim" dedi. Etkinliğin organizatörlerinden dans eğitmeni Ender Özbek, aşkın sadece karşı cinsten birine duyulmayacağını, ilahi bir duygu olduğunu, Allah'a duyulan tek sevgiyi göstermek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti.
(MY-YRT-AŞ-Y)

20.12.2012 17:53:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT