1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dubalı Yol Ayrımı Çalışmaları Devam Ediyor

Dubalı Yol Ayrımı Çalışmaları Devam Ediyor

Dubalı Yol Ayrımı Çalışmaları Devam Ediyor
A+A-

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde trafik sıkışıklığı yaşanan yollara dubalı yol ayrımı çalışmalarına devam ediyor. Dubaların kontrolünü ise Zabıta Müdürlüğü ekipleri yapıyor. T

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde trafik sıkışıklığı yaşanan yollara dubalı yol ayrımı çalışmalarına devam ediyor. Dubaların kontrolünü ise Zabıta Müdürlüğü ekipleri yapıyor.
Trafik Komisyonun almış olduğu karar gereğince Nazilli Belediyesi şehrin değişik sokak ve caddelerinde seyir halinde bulunan araçlar için çift şerit trafik akşını sağlanabilmesi, yol kenarına yapılan araç parklarının önlenmesi ve trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla cadde ve yolların ortasına duba koyma çalışmaları devam ediyor.
Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü'nün (İlçe Trafik Komisyonunun) ortaklaşa aldığı kararla trafik sıkışıklığı yaşayan cadde ve yollarda plastik sabit dubalar konularak pilot bölge uygulamaları yapılan yollardan sonra şimdi de Altıntaş mahallesi Türk Ocağı Caddesi Koca Camii batısında kalan bölüm, Zafer Mahallesi 152 sokak Ahmet Şensan Kültür Merkezi batısında kalan yol ve Atatürk Bulvarı Nahit Menteşe Anadolu Kız Meslek Lisesi'nden Yeşil Mahalle girişi Dereköy Çayı köprüsüne kadar olan yolda dubalar yerleştirildi. Yol kenarlarına yapılan gelişigüzel araç parkları engelleyen bu sisteme vatandaşın tepkisi de olumlu oldu.
İlçe Trafik Komisyonunda alınan karar gereği yollara duba yerleştirildiğini ve yerleştirilmeye devam edeceğini ve şehrin trafik yoğunluğu yaşayan tüm kritik noktalarına bu dubalardan koyarak şehir içindeki trafik sıkışıklığını önlemek istediklerini belirtti.
(ÜÖ-İK)

02.02.2013 16:46:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT