1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DUBAİ TİCARET GELENEKSEL SATIŞ ORGANİZASYONU

DUBAİ TİCARET GELENEKSEL SATIŞ ORGANİZASYONU

DUBAİ TİCARET GELENEKSEL SATIŞ ORGANİZASYONU
A+A-

Van’ın ilk beş yıldızlı oteli olan Rescate Otel\'de düzenlenen ‘Dubai Ticaret Geleneksel Satış Organizasyonu’ yoğun ilgi görüyor.

Rescate Oteli’nin çok amaçlı salonunda düzenlenen organizasyonda; toptan kırtasiye, lüks hırdavat, plastik, zücaciye, oyuncak gibi ihtiyaç malzemeleri sergilendi. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Dubai Ticaret yetkilisi Abdulselam İnan, Van ve çevre il ve ilçelere toptan kırtasiye, lüks hırdavat, plastik, zücaciye, oyuncak gibi tüm ihtiyaç malzemelerini pazarladıklarını söyledi. Pazar ağlarını her geçen sene biraz daha genişlettiklerini ifade eden İnan, “Şu anda Rescate Otel’de 3 günlük yapmış olduğumuz satış organizasyonumuz ilk olması hasebiyle birçok ilke imza attığımızı söyleyebiliriz. Bu organizasyonu yapmak cesaret ister, azim ister, kararlılık ister. İşte bizi cesaretlendiren de hedefimize ulaşmak için atmamız gereken adımlardan bir tanesi olarak görüyoruz. Bölgemiz her yönüyle bu tür farklı organizasyonları hak ettiği gibi şartlar ve potansiyel açısından da olgundur. Dolayısıyla iş bizim gibi girişimcilere ihtiyaç vardır. Batı ilinde doğup yaşayan ve Van ilimizi hep medya aracılığıyla tanımışken bizzat görerek ve yaşayarak tanımasına vesile olmuş olup bu bölge hakkındaki fikirlerini olumlu yönde etkilemesine sebep olmuştur. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmak için harcanan bir servetle inşa edilen Rescate Otel’in hizmet devamlılığı ve bünyesinde çalıştıran 10’larca çalışanına bir ekmek kapısı açma yönünde önemli rol oynamaktadır. İmalatın hala batı ilinde olması hasebiyle buradaki birçok esnafın İstanbul gibi bir yere gidip direk imalatı ya da ithalatçı firmalarla muhatap olma imkanına sahip olamamıştır. Bu vesileyle derdini aracı olmadan istek ve şikayetlerini kendi ağzından iletme imkanına kavuşturuyor. Alışverişin her geçen gün daha profesyonel bir düzlem üzerinde yol aldığını görmekteyiz. Bu tür organizasyonlara geçmişten beri alışagelen kronikleşmiş kısır satış şekli yerine daha kapsamlı ufku açık, ne yaptığını bilen, yeniliğe ve kendini sürekli tazelemeye yol açacaktır. Ben eminim ki bizim bu organizasyonumuzu duyan meslektaşlarımız farklı kulvarlardan faaliyet gösteriyor olsalar bile yinede buna benzer faaliyetlerin çoğalacağını ve bir gün artık ilimizde bu olağan bir şey olacaktır. Böyle bir şeye öncülük ettiğim için ayrıca mutlu olacağım” dedi.
Rescate Otel Yiyecek İçecek Müdürü İlhan Uzun ise, kentin ilk beş yıldızlı oteli olarak her gün farklı etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Kentin en çok ihtiyaç duyulan çok amaçlı salonlarından birine sahip olduklarını ifade eden İlhan Uzun, Rescate Otel olarak verdikleri başarılı konaklama hizmetinin yanı sıra bu gibi değişik organizasyonlara da ev sahipliği yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtti.
 

A+A-

HABERE YORUM KAT