1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DTK ve DBP'den başsağlığı mesajı

DTK ve DBP'den başsağlığı mesajı

DTK ve DBP'den başsağlığı mesajı
A+A-

DTK ve DBP, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın ablası Havva Keser’in yaşamını yitirmesi dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınladı.


Öcalan'ın ablasının Adana'da bir ay boyunca tedavi olduğunun hatırlatıldığı DBP mesajında, Keser'in bir aylık yaşam mücadelesine yenik düştüğü belirtilerek, "Havva ana'yı kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz" ifadesine yer verildi. Keser'in yaşam karşısındaki direngen duruşundan dolayı her zaman güç aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirten eş başkan ve parti MYK'sı, mesajın devamında şunları kaydetti: "Direngen Kürt kadınının sembolü olan Havva Ana'ya Allah'tan rahmet, Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'a, ailesi ve tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz."

DTK ise, "Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın Ablası Havva Keser’in vefatını derin bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Vefakâr Kadınlarımızdan biri olan Havva Keser’in vefatı nedeniyle başta Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan olmak üzere tüm ailesine ve halkımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz“ dedi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT