1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dsp'den İstifa Eden Başkan Genç Ak Parti'ye Geçti
Dspden İstifa Eden Başkan Genç Ak Partiye Geçti

Dsp'den İstifa Eden Başkan Genç Ak Parti'ye Geçti

Demokratik Sol Parti (DSP) Şuhut İlçe Başkanı Orhan Genç, partisinden istifa etti. Siyaset sahnesinden ayrılmayacağını dile getiren Genç, siyasi hayatına AK Parti saflarında devam edeceğini ifade etti

A+A-
Demokratik Sol Parti (DSP) Şuhut İlçe Başkanı Orhan Genç, partisinden istifa etti. Siyaset sahnesinden ayrılmayacağını dile getiren Genç, siyasi hayatına AK Parti saflarında devam edeceğini ifade etti.
1982 yılından bu yana Demokratik Sol Parti'nin içerisinde siyaset yaptığını belirten Orhan Genç, 3 Aralık itibariyle DSP İl Başkanlığı'na istifa dilekçesini sunduğunu belirterek; "Siyaset hizmet için yapılır. Bildiği gibi Demokratik Sol Parti'de merhum genel başkan Bülent Ecevit'in ardından onun boşluğunu dolduracak bir lider görülmedi. Bu nedenledir ki iktidara da gelemedi ve bugün bir tabela örgütü konumuna geriledi" dedi. Siyaseti amaç olarak değil de araç olarak gördüklerini kaydeden Genç, "Kim bu memlekete daha iyi hizmet ederse bizlerinde Onun arkasında durmak boynumuzun borcudur. Şuhut tarihinde ilk kez kendi yetiştirdiği bir evladı vesilesi ile kabineye girdi. Veysel Eroğlu, hem Şuhut için hem de Afyonkarahisar için büyük ve tarihi bir fırsattır. Son dönemde aldığı hizmetler Şuhut'u gerçekten Şuhut yaptı. Afyonkarahisar içinde aynı şey geçerlidir. Barajlar, göletler, hastaneler, okullar bu memleket tarihi boyunca almadığı hizmeti şu son 10 yıllık süreçte aldı. Sayın Bakanımız Şuhut için büyük hizmetler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak düşündüm ve partimden istifa ederek AK Parti saflarında siyasete devam etmeye karar verdim" diye konuştu. Önümüzdeki günlerde resmen AK Parti'ye üyelik başvurusu yapacak olan Genç için AK Parti'de rozet takma töreni düzenlenmesi bekleniyor.
(SÇ-GC-SÇ-Y)

04.12.2012 16:56:15 TSI

HABERE YORUM KAT