1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dsp Genel Başkanı Türker, "barış Olacaksa Süreci Destekleriz" Mehmet Altunışık İstanbul

Dsp Genel Başkanı Türker, "barış Olacaksa Süreci Destekleriz" Mehmet Altunışık İstanbul

Dsp Genel Başkanı Türker, barış Olacaksa Süreci Destekleriz  Mehmet Altunışık    İstanbul
A+A-

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, İmralı sürecine değinerek, "Biz barış olacaksa barışı kim gerçekleştirirse destekleriz. Ancak toprak bütünlüğüne zarar verilmemelidir. Aksi takti

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, İmralı sürecine değinerek, "Biz barış olacaksa barışı kim gerçekleştirirse destekleriz. Ancak toprak bütünlüğüne zarar verilmemelidir. Aksi taktirde ülkenin birliği ve beraberliği ve bütünlüğü bozulur.'' dedi.
DSP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen partiye katılım törenine katılan DSP Genel Başkanı Masum Türker, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Parti olarak net bir duruş sergilediklerini belirten Genel Başkan Türker, "Bakın bizim duruşumuz her yerde tamdır. Biz barış olacaksa barışı kim gerçekleştirirse destekleriz. Memnun oluruz. Ancak şartlarımız var. Bu ülkenin üniter yapısından dil birliğinden taviz verilemez. Herhangi bir şekilde özellikle bir demokratik özerklik, eyalet veya yerel yönetimlere yetki verip demokratik bağımsızlık bölgesi yaratmak olmamalıdır diyoruz. Bunun bir tanesinin verilmesi bu ülkenin birliği ve beraberliğini ve bütünlüğünü götürür" dedi.
DSP'nin büyümesini istemeyen güçler olduğunu belirten Türker, "Dış mihraklar çok. Bunların içinde en fazla olanı uluslararası mihraklardır. Bunlar geçmişte TÜSİAD'ı buldular sol düşünceye karşı kullandılar. Rahmetli Ecevit döneminde iç iş birlikçiler buldular ve hep bizim düşünceye karşı oldular" ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisini de sert sözlerle eleştiren Türker, "Şimdi sizin bir kısmınız bizim çizgide siyaset yapan CHP'yi eleştirirsem rahatlayacaksınız. Ancak bunu yapmayacağım ben onların düştüğü hataya düşmeyeceğim. Türkiye'de sol potansiyel yüzde 30 değildir. Sol potansiyel yüzde 80'dir.'' diye konuştu.
Önümüzdeki seçimlere parti olarak katılacaklarını belirten Türker, "Biz sadece İstanbul'a aday göstermeyeceğiz. Türkiye'nin her yerinde aday göstereceğiz. Kimse ile iş birliği yapmayacağız. Hatta bizim medyada yer almamızın medyada önümüzün tıkanmasının en önemli nedenlerinden birisi CHP ve CHP'den yana olan entelektüellerdir.'' şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Genel Başkan Türker, partiye yeni katılan üyelere rozet taktı.
(MA-ÖFA-Y)

20.01.2013 16:22:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT