1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dsp Genel Başkanı Masum Türker:

Dsp Genel Başkanı Masum Türker:

Dsp Genel Başkanı Masum Türker:
A+A-

DSP Genel Başkanı Masum Türker, şekerin korunması ve milli şeker sanayinin güçlendirilmesi için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini söyleyerek, "Şekere yapılacak hizmetler sadece şeker fabrikalarında

DSP Genel Başkanı Masum Türker, şekerin korunması ve milli şeker sanayinin güçlendirilmesi için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini söyleyerek, "Şekere yapılacak hizmetler sadece şeker fabrikalarında çalışan işçiler için olmayacaktır. Her şeyden önce ülke ekonomisi bakımından bu konu büyük önem taşımaktadır" dedi.
Şeker-İş Sendikası'nın 50. yıldönümü dolayısıyla Büyük Anadolu Oteli'nde gala gecesi düzenlendi. DSP Genel Başkanı Masum Türker de katıldığı gecede bir konuşma yaptı. Sendika Başkanı İsa Gök ve arkadaşlarını kutlayan Türker, ülkenin stratejik öneme sahip ürünlerinin korunması gerektiğinin altını çizdi.
"Şekerin korunması ve milli şeker sanayinin güçlendirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır" diyen Masum Türker, "Şekere yapılacak hizmetler sadece şeker fabrikalarında çalışan işçiler için olmayacaktır. Her şeyden önce ülke ekonomisi bakımından bu konu büyük önem taşımaktadır" diye konuştu.
Türkiye'de şeker fabrikalarının kapatılmaması gerektiğini söyleyen Türker, ayrıca "Mevcut şeker fabrikalar da özelleştirilmemelidir" dedi.
(AT-ÖZ-Y)

04.02.2013 16:17:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT