1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dr. Ersin Arslan Davasının İkinci Duruşması

Dr. Ersin Arslan Davasının İkinci Duruşması

Dr. Ersin Arslan Davasının İkinci Duruşması
A+A-

Gaziantep'te 9 ay önce, çalıştığı hastanede görevi başındayken bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan cinayetiyle ilgili açılan davanın ikinci duruşması bugün yapılıyor. Öğle saatlerinde adliye bi

Gaziantep'te 9 ay önce, çalıştığı hastanede görevi başındayken bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan cinayetiyle ilgili açılan davanın ikinci duruşması bugün yapılıyor.
Öğle saatlerinde adliye binası önünde yapılan basın açıklamasının ardından Türk Tabipler Birliği avukatlarından Ziynet Özçelik, dava ile ilgili basın mensuplarının soruları üzerine bilgi verdi. Av. Özçelik, Dr. Ersin Arslan'ın öldürülmesi olayıyla ilgili yapılan ilk duruşmada sanığın sorgulandığını ve bazı tanıkların dinlendiğini hatırlatarak, "Bugün yapılacak ikinci duruşmada ise dinlenmeyen tanıklar dinlenecek. Ayrıca sanığın gerçek yaşının 18'in üzerinde olabileceği yönündeki itiraz görüşülecek. Sanığın, cinayeti işlediği için cezalandırılacağı açık. Yalnızca yaş faktörü açışından 18 yaş altı ya da üstü olursa indirim sebepleri uygulanacak ya da uygulanmayacak. O açıdan değişiklik olacak. Yoksa bütün kanıtlar sanığın zaten öldürdüğünü ve indirim sebebi bulunmadığını ortaya koyuyor" dedi.
(HD-SO-Y)

08.01.2013 16:37:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT