1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dp Genel Merkezinin Yalova Kongresinin İptali İçin Yaptığı İtiraz Reddedildi Mesut Güleç Bursa

Dp Genel Merkezinin Yalova Kongresinin İptali İçin Yaptığı İtiraz Reddedildi Mesut Güleç Bursa

Dp Genel Merkezinin Yalova Kongresinin İptali İçin Yaptığı İtiraz Reddedildi  Mesut Güleç    Bursa
A+A-

Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanlığı kongresinde çıkan olaylardan sonra DP Genel Merkezi tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yapılan itiraz reddedildi. Geçtiğimiz günlerde DP Yalova İl Başk

Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanlığı kongresinde çıkan olaylardan sonra DP Genel Merkezi tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yapılan itiraz reddedildi.
Geçtiğimiz günlerde DP Yalova İl Başkanlığı kongresinde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın salonu erken terk etmesinden sonra Genel Başkan Gültekin Uysal ve Prof. Dr. Vecdet Öz taraftarları arasında olaylar çıkmış ve iki partili darp edilmişti. Yapılan seçimlerden sonra Bahattin Sabahçı yeniden il başkanlığı görevine getirilirken, Vecdi Öz de kurultay delegeliğine seçilmişti.
Bu olaylardan sonra DP Genel Merkezi tarafından Yüksek Seçim Kurulu'na seçimin iptali için yapılan itiraz YSK'nın yaptığı incelemeden sonra reddedildi. Böylece DP Yalova İl Başkanı Bahattin Sabahçı önümüzdeki çarşamba günü mazbatasını alarak görevine devam edebilecek.
(MŞ)

15.01.2013 11:19:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT