1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dört İmama Paralel Soruşturması! Beddua mı ediyordular?

Dört İmama Paralel Soruşturması! Beddua mı ediyordular?

Dört İmama Paralel Soruşturması! Beddua mı ediyordular?
A+A-

Kahramanmaraş'ta 4 imam hakkında FLAŞ soruşturma başlatıldı. BİMER'e gönderilen şikayetler üzerine müfettişler görevlendirildi. Beddua seanslarına aracı oldukları iddia edilen imamların paralel yapıya yakın oldukları iddia ediliyor.

Kahramanmaraş'ta 4 imam hakkında FLAŞ soruşturma başlatıldı. BİMER'e gönderilen şikayetler üzerine müfettişler görevlendirildi.  Beddua seanslarına aracı oldukları iddia edilen imamların paralel yapıya yakın oldukları iddia ediliyor. 4 imamın yanı sıra, şikayette bulunan 15 kişinin de tanık olarak ifadesine başvurduğu bildirildi.
 
Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapılan şikayetler doğrultusunda harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı başmüfettişlerinden Ertuğrul Karahan'ı Kahramanmaraş'ta görevlendirdi. Kahramanmaraş'a gelen Karahan, hakkında şikayet bulunulan Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı da olan imam Ekrem A. ile imamlar Nevzat K., İsa S. ve Nail A.'nın, 'çeşitli gruplar ile toplantılara katıldıkları ve burada beddua seansları düzenledikleri iddiasıyla' ifadelerine başvurdu. 'Devlete sızarak işlevsel paralel yapı meydana getirmek, paralel oluşuma yardım ve yataklık yapmak, beddua seanslarına aracı olmak' suçlamasıyla ifadesi alınan 4 imamın yanı sıra, şikayette bulunan 15 kişinin de tanık olarak ifadesine başvurduğu bildirildi.
 
Müftülük yetkilileri ve suçlanan imamlar soruşturmayı doğrularken, içeriğine ilişkin bilgi vermekten kaçındı.

A+A-

HABERE YORUM KAT