1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dört Çocuklu Bir Annenin Yaşam Savaşı

Dört Çocuklu Bir Annenin Yaşam Savaşı

Dört Çocuklu Bir Annenin Yaşam Savaşı
A+A-

Torbalı ilçesine Ankara'dan taşınan, dini nikahlı eşinden ayrı yaşayan Seray Ulaş, 4 çocuğu ile birlikte imkansızlıklar içinde yaşam savaşı veriyor. Ankara'dan iş bulma umuduyla Torbalı'da çalışmaya

Torbalı ilçesine Ankara'dan taşınan, dini nikahlı eşinden ayrı yaşayan Seray Ulaş, 4 çocuğu ile birlikte imkansızlıklar içinde yaşam savaşı veriyor.
Ankara'dan iş bulma umuduyla Torbalı'da çalışmaya başladığını, ancak mesaisinin gece yarılarına kadar sürmesi ve en büyüğü 15 yaşında olan 4 kızının evde korkması yüzünden ayrılmak zorunda kaldığını dile getiren tahilsiz kadın, biriken 500 TL su borcu yüzünden oturduğu evin suyunun da kesildiğini, 1.5 aydan bu tarafa yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki camiden kova ile su taşımak zorunda kaldığını belirtti. İki aydan bu tarafa kira veremediğini, çocuklarının ısınması için elektrikli soba kullandığını anlatan Seray Ulaş, Kaymaklık'tan bir yardım alamadığını, kendilerine bir nebze olsun Torbalı Belediyesi'nin sahip çıktığını söyledi.
Kimseden karşılıksız bir yardım istemediğini, sadece akşam evine dönebileceği bir işe ihtiyaç duyduğunu kaydeden Ulaş, "2 aydır kira veremiyorum. Oturduğum apartmanda soba yakmak yasak. Dolayısıyla çocuklarım üşümesin diye elektrikli soba yakıyorum. Elektrik faturalarını nasıl öderim bilemiyorum. Çocuklarım benim her şeyim, onları yuvaya teslim etmem. Karnımızı doyuracak, çocuklarımın okul masraflarını karşılayabilecek ve evimizi geçindirecek kadar para kazanabileceğim bir iş istiyorum. Ben asla dilenci değilim. Çocuklarım için mücadele ediyorum" şeklinde konuştu.
(CZ-ERG-Y)

14.02.2013 15:36:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT