1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dondurucu Soğuklarda Kaynar Su Keyfi!

Dondurucu Soğuklarda Kaynar Su Keyfi!

Dondurucu Soğuklarda Kaynar Su Keyfi!
A+A-

Van'da etkili olan dondurucu soğukların ortasında Erciş'teki şifalı sıcak su kaynağı görenleri hayrete düşürüyor. Yaz mevsiminde ziyaretçilerin gözdesi haline gelen kaynağa kış ayında da ilgi oldukça yoğun.

İlçeye 40 kilometre uzaklıktaki Taşkapı Mahallesi’nden geçen Zilan Deresi yakınlarında bulunan çok sayıda sıcak su kaynağı, yaz mevsiminde şifa arayanlara, kışın da mahalle halkına hizmet veriyor. Kaynağın etrafını daha önceden taşlarla örerek küçük havuzlara dönüştüren mahalleliler, bu yıl ise su üzerine havuz yapıp etrafını da duvarla çevirdikten sonra soğuk havaya aldırış etmeden yüzmenin keyfini yaşıyor. Mahalleliler, “Dışarısı kar yağışı ile birlikte eksi 10 derece soğuk havaya rağmen suya girdikten sonra soğuğu hissetmiyoruz. Zaman buldukça gelip yıkanıyoruz” dediler.


Hava sıcaklığının eksi 10 derece olması ve kar yağışına aldırış etmeyen mahalle çocukları, üzerlerini çıkarıp sıcak suya girmeden önce bir birleri ile kartopu oynadılar. Çocuklar kartopu oynadıktan sonra koşarak sıcak suya girerek gönüllerince eğleniyorlar.

A+A-

HABERE YORUM KAT