1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dolandırıcılıktan Tutuklanan Şahıs Gazetecilere Tükürdü

Dolandırıcılıktan Tutuklanan Şahıs Gazetecilere Tükürdü

Dolandırıcılıktan Tutuklanan Şahıs Gazetecilere Tükürdü
A+A-

Adıyaman'da dolandırıcılık suçundan tutuklanan şahıs, adliye çıkışında gazetecilere tükürerek küfür etti. Adıyaman'da Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede aydınlatı

Adıyaman'da dolandırıcılık suçundan tutuklanan şahıs, adliye çıkışında gazetecilere tükürerek küfür etti.
Adıyaman'da Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede aydınlatılan dolandırıcılık olayının zanlısı İbrahim K., çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklandı. Adliye çıkışında kendisini görüntüleyen gazetecilere sinirlenen şahıs, gazetecilere tükürerek küfürler yağdırıp tehditler savurdu.
Dolandırıcılık olayı ise iddiaya göre şöyle gerçekleşti:
Kendisi İstanbul'da ikamet eden ve Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 31 bin metrekare arsası bulunan Halil Ç., bu arsasını 1 milyon 300 bin TL bedelle internet üzerinden satışa sundu. Halil Ç'yi arayan Enver Y., kendisinin İngiltere'de ikamet ettiğini ve izinli olarak Türkiye'ye geldiğini, Gölbaşı'ndaki arsayı alarak eşine hediye etmek istediğini söyledi. Arsasını satışa sunan Halil Ç. uçakla Adıyaman'a gelerek, arazinin satışını gerçekleştirmek için notere gitti. İbrahim K. ile Halil Ç. arazinin satışı konusunda anlaşınca, Halil Ç. Hatice G.'ye satış ile ilgili vekalet verdi. Vekaletin aslı Halil Ç.'ye verildi. Halil Ç. noter işlemi bittikten sonra İstanbul'a gitti. Dolandırıcılar parayı yatırdıktan sonra vekaletin aslını alacaklarını söyledi. Daha sonra notere giden Hatice G. vekaletin aslını kaybettiğini belirterek, 'Aslı gibidir' diye kayıt aldı. Vekaleti alan dolandırıcılar şüphe çekmemesi için araziyi birkaç kişiye satış yaptı. Dolandırıldığını anlayan Halil Ç. polise başvurdu. Polis ekipleri dolandırıcılık olayıyla ilgili İbrahim K, Hatice G ve M.I'yı gözaltına aldı. Şahıslardan İbrahim K. çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, iki kişi serbest bırakıldı.
Enver Y. aranırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
(CK-Y)

21.02.2013 12:21:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT