1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dolandırıcılık Zanlısı Falcı Kadın, Gazetecilere Terlik Fırlattı

Dolandırıcılık Zanlısı Falcı Kadın, Gazetecilere Terlik Fırlattı

Dolandırıcılık Zanlısı Falcı Kadın, Gazetecilere Terlik Fırlattı
A+A-

Adana'da büyü bozma yöntemi ile vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen falcı kadın, kendisine soru soran gazeteciye terlik fırlattı. İddiaya göre, 10 Ocak 2013 tarihinde, Seher A

Adana'da büyü bozma yöntemi ile vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen falcı kadın, kendisine soru soran gazeteciye terlik fırlattı.
İddiaya göre, 10 Ocak 2013 tarihinde, Seher Arslan (44) ile Türkan Meçü (60) saat 16.00 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi 3023 Sokak 18 numarada ikamet eden Güldane Akgül isimli şahsın evine geldi. Kendilerini falcı olarak tanıtan iki kadın 'Evinde büyü var' diyerek Akgül'ün evine girdi. 'Büyüyü bozmak için ziynet eşyalarını okumamız gerek' diyen falcılar, Akgül'ün getirdiği 4 adet Adana burması olarak tabir edilen altın bilezik, bir çeyrek altın, bir çift altın küpe ile 8 bin TL'yi alarak evden çıktı. Kadınlar, dışarıda otomobil ile bekleyen ve çete başı olduğu iddia edilen Ferhat Canpolat (37) ve İsmet Ergin (39) ile birlikte kaçtı. Güldane Akgül'ün ihbarı üzerine mahalledeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, otomobilin plakalarının çıkarıldığını fark etti. Bunun üzerine otomobilin jantının farklı olmasından yola çıkan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, otomobili Sarıçam ilçesi Beyceli Mahallesi'nde buldu. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte koordineli çalışan Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şahısların evinde yaptığı aramada altın ve alınan paraları bir çantanın içinde bulundu. Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek ifadesi alınan 4 şahıs, adliyeye sevk edildi. Bu sırada Seher Arslan, bir gazetecinin "Fal bakmayı biliyor musunuz?" sorusuna sinirlenerek ayağından çıkarttığı terliği fırlattı. Polisler tarafından sakinleştirilen Arslan, daha sonra otomobile bindirilerek adliyeye götürüldü.
(ERN-AKL-Y)

12.01.2013 13:31:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT