1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dolandırıcılara Darbe

Dolandırıcılara Darbe

Dolandırıcılara Darbe
A+A-

Harran ilçesinde faaliyet gösteren dolandırıcı bir örgüte yapılan baskınlarda 6 kişi gözaltına alındı. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, jandarma ekiplerince, Harran ilçesi

Harran ilçesinde faaliyet gösteren dolandırıcı bir örgüte yapılan baskınlarda 6 kişi gözaltına alındı.
Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, jandarma ekiplerince, Harran ilçesine bağlı Sütlüce, Uzunyol, Sugeldi ve Öncüler köylerinde faaliyet gösteren dolandırıcılara yönelik bir operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, organize suç örgütü üyelerinin Türkiye'nin çeşitli illerindeki mağdurları arayarak, kendilerini hakim, savcı, asker ve polis olarak tanıtıp hesaplarının terör örgütünün eline geçtiği, paralarının güvenliğinin sağlanması için kendilerine verilecek olan banka hesap numaralarına aktarılmasını isteyen şahıslara yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.
Operasyonda aranan ev ve işyerlerinde, 17 cep telefonu, 15 sim kartı, 6 sim kart bloğu, 3 adet dizüstü bilgisayar, 3 kredi kartı, 1 adet USB bellek, 9 adet banka hesap cüzdanı, 1 modem, 6 cep telefonu şarj cihazı, 1 av tüfeği, 2 kurusıkı tabanca, 1 plakasız motosiklet, 6 doküman ele geçirildi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.
(RÇ-HO-Y)

18.01.2013 11:39:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT