1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Doktoru "terör" Bahanesiyle Dolandırdılar İstanbul

Doktoru "terör" Bahanesiyle Dolandırdılar İstanbul

Doktoru terör Bahanesiyle Dolandırdılar  İstanbul
A+A-

İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtan ve "Terör örgütü ile görüşmeleriniz belirlendi" diyerek dolandırıcılık yapan 2 kişi, kadın doktoru 122 bin TL dolandırdı. Olay, İstanbul Fatih'te meydan

İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtan ve "Terör örgütü ile görüşmeleriniz belirlendi" diyerek dolandırıcılık yapan 2 kişi, kadın doktoru 122 bin TL dolandırdı.
Olay, İstanbul Fatih'te meydana geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, A.Ö.K.'nın (50) telefonla arayan kişiler tarafından dolandırıldığını belirledi. İddiaya göre 2 hafta önce kadın doktoru arayan bir kişi, polis olduğunu söyledi. "Hesaplarınızı terör örgütleri kullanıyor; biz sizin ilginiz olmadığını biliyoruz ama bize yardımcı olmanız gerekir, aksi halde başınız derde girer" diyen şahıs, kadın doktordan bankadan bir miktar para çekip Fatih'te belirttikleri parka bırakmasını istedi. Paranın kendisine geri ödeneceğini söyleyen şüphelilere inanan A.Ö.K, bankadan çektiği 88 bin TL'yi istenilen yere bıraktı. Kısa süre sonra tekrar doktoru arayan şüpheliler, bir miktar daha para istedi. Bunun üzerine doktor, bankadan çektiği 34 bin TL'yi yine aynı yere bıraktı. Yaşananları daha sonra akrabalarına anlatan Doktor A.Ö.K., dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu. Şüpheliler, bu arada üçüncü kez doktoru arayarak altın almasını istedi. A.Ö K., aldığı altını istenen yere bıraktı. Şüpheliler, altınları aldığı esnada polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. Emniyette getirilen H.T. ve E.K., suçlamaları kabul etmedi. İfadelerinde "Çöp kutusunun yanında siyah bir poşet gördük merak ettik. Onun için poşeti almıştık" diyen 2 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.
(ÖFA-CC-Y)

09.02.2013 11:39:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT