1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Doktorlardan Sabim Protestosu

Doktorlardan Sabim Protestosu

Doktorlardan Sabim Protestosu
A+A-

Eskişehir Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık çalışanları Alo 184 SABİM hattını protesto etti. Poliklinik giriş kapısı önünde yapılan protesto gösterisinde Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Se

Eskişehir Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık çalışanları Alo 184 SABİM hattını protesto etti.
Poliklinik giriş kapısı önünde yapılan protesto gösterisinde Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Eskişehir Şubesi adına açıklama yapan Dr. Bülent Nazım Yılmaz, İstanbul (Samatya) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil tıp asistanı olarak görev yapan Dr. Melike Erdem'in Sağlık Bakanlığı Alo 184 SABİM hattına yapılan bir şikayetle ilgili savunmasını vermesinin ardından çalıştığı hastanenin 6. katından atlayarak hayatını kaybetmesi üzerine üzgün olduklarını söyledi. Yılmaz, Alo 184 SABİM hattının kapatılması gerektiğini ifade ederek, ''Acil serviste çalışan genç meslektaşımız, acille herhangi bir ilgisi olmadığı halde, hastanın özürlü olmasını da göz önünde bulundurarak kendisine yardımcı oluyor ve bu adeta bir suç işlemiş gibi soruşturmaya uğruyor. Aynı gün çalıştığı hastanenin 6'ncı katından atlayarak intihar ediyor. Şahitler, kendini boşluğa bıraktığında SABİM'e verdiği savunmayı, zanlının adresini gösterir gibi elinde tuttuğunu belirtiyorlar. Suçluluk telaşına kapılan yetkililer ise delilleri kapatmaya, yok etmeye çalışıyorlar'' dedi.
Ardından sağlık çalışanları Alo 184 SABİM hattının kapatılması için 08:30 ile 10:00 saatleri arasında iş bırakma eylemi yaptı.
(GÖ-MŞ)

04.12.2012 17:01:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT