1. HABERLER

  2. KADIN

  3. DÖKH'ten Miting Çağrısı

DÖKH'ten Miting Çağrısı

DÖKH'ten Miting Çağrısı
A+A-

Demokratik Özgür Kadın Hareketi öncülüğünde başlatılan ‘Kadınlar Önderliği ve Özgürlüğü İçin Eylemde’ kampanyasına ilişkin yapacakları büyük miting için basın toplantısı düzenlendi.

İlhan Siyahtaş

Toplantıya Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) aktivistleri katıldı. 15 Şubat’ta başlatılan imza kampanyası,  Abdullah Öcalan’ın özgürleşmesi yolunda başlatılan kampanyanın ilk ayaklarından söz eden DÖKH Aktivisti Caziye Duman, “Kampanyanın ayaklarından biride miting, basın açıklaması, yürüyüşler ve çadır eylemleridir. Sayın Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü sağlanıncaya kadar aylık olarak çıkaracağımız planlamalarla bu taleplerimizi yenileyeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKP Hükümetinin Kürt Halk Lideri Abdullah Öcalan ile başlatmış olduğu diyalog Sürecine değinen Caziye, “Somut adımlar atılmaması karşısında halkın direnişe geçmekten başka yolu kalmamıştır. AKP bu adımları halkın geliştireceği direnişlerle atmak zorunda kalacaktır” dedi. Lice ve Meskan direnişleri Kürt halk önderi Abdullah öcalan’ın özgürlüğü içindir diyen Caziye, “AKP kalekol, baraj ve güvenlik yollarıyla bir savaş hazırlığındadır. Halk da buna karşı direniş sergileyerek bunlara izin vermeyeceğini ortaya koymuştur.  Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü sağlanana kadar alanlarda olacaklarını ve yapacakları miting’e çağrıda bulunan Caziye, “ ‘Kadınlar Önderliği ve Özgürlüğü İçin Eylemde’ şiarıyla 26 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da Musa Anter Parkı, Kültür Kavşağında düzenleyeceğimiz büyük mitingimize tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT