1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dokap Eylem Planı Gümüşhane'de Masaya Yatırılacak

Dokap Eylem Planı Gümüşhane'de Masaya Yatırılacak

Dokap Eylem Planı Gümüşhanede Masaya Yatırılacak
A+A-

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP Eylem Planının 7-8 Şubat tarihlerinde Gümüşhane'de masaya yatırılacağını söyledi. Toplantı öncesinde bölgede bulunan

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP Eylem Planının 7-8 Şubat tarihlerinde Gümüşhane'de masaya yatırılacağını söyledi.
Toplantı öncesinde bölgede bulunan 8 ili ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Yüce, Bayburt temaslarının ardından Gümüşhane'ye gelerek İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan'la görüştü.
Yüce, DOKAP Eylem Planının Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerini kapsayan yatırımların hızlandırılarak ekonomik büyüme, sosyal gelişme ve istihdam artışı sağlanarak bölgede yaşayan vatandaşların refah, huzur ve mutluluğunun artırılmasını amaçladığını söyledi.
Bu kapsamda Gümüşhane'de yapılacak olan toplantının tüm kurumların, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile bir çalışma toplantısı olacağını dile getiren Yüce, toplantıda yatırım programındaki projelerin kontrolü, yatırım programında yer alan projelerin ödenek ihtiyacı ve kurum yetkililerinin bölge ve il için önemli gördükleri ve DOKAP Eylem Planı'nda yer almasını önerdikleri konuların görüşüleceğini sözlerine ekledi.
(RE-ÖS-Y)

29.01.2013 18:14:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT