1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğuştan İki Kolu Olmayan Nisanur, Karnesini Aldı

Doğuştan İki Kolu Olmayan Nisanur, Karnesini Aldı

Doğuştan İki Kolu Olmayan Nisanur, Karnesini Aldı
A+A-

Tokat'ta doğuştan iki kolu olmayan 6 yaşındaki Nisanur Yiğit'e karnesini Vali Mustafa Taşkesen verdi. Fatih İlkokulu'nda düzenlenen karne töreni yağmurlu hava nedeniyle sınıflarda yapıldı. Vali Mus

Tokat'ta doğuştan iki kolu olmayan 6 yaşındaki Nisanur Yiğit'e karnesini Vali Mustafa Taşkesen verdi.
Fatih İlkokulu'nda düzenlenen karne töreni yağmurlu hava nedeniyle sınıflarda yapıldı. Vali Mustafa Taşkesen, doğuştan iki kolu olmayan 1-D sınıfı öğrencisi Nisanur Yiğit'e karnesini takdim etti. Anne ve babasının yardımı ile karne ve hediyelerini alan minik Nisanur, Vali Taşkesen'e ayaklarını kullanarak yaptığı resmini hediye etti. Basının yoğun ilgisi karşısında sıkılarak konuşmak istemeyen Nisanur, karnesinin iyi olduğunu, tatilde kitap okuyarak, oyun oynamak istediğini söyledi. Vali Taşkesen ise Nisanur'un örnek olacak azmini tüm Türkiye'ye gösterdiğini belirterek, "Nisanur'un azmini tebrik etmek için buradayız. Notları iyi. Bu zamana kadar verdiğim karneler içerisinde en iyisi. 3. sınıfa giden oğlum var, ondan daha düzgün yazıyor. Çok okunaklı yazıları" dedi.
Baba Abdulvahap Yiğit ise Nisanur'un doktor olmayı istediğini söyledi. İlk yıllarda yaşadıkları sorunları atlattıklarını ifade eden Baba Yiğit, desteklerle Nisanur'un iyi yerlere geleceğini ümit ettiklerini kaydetti. Anne Betül Yiğit ise, "Nisanur'un başarmasını biraz da hocamıza borçluyuz. Kendisi özel olarak çok ilgilendi" diye konuştu.
Ayaklarını elleri gibi kullanarak yazı yazıp, ihtiyaçlarını görebilen Nisanur'un azmi Türkiye'ye örnek oluyor.
(Nİ-SLH-Y)

25.01.2013 15:43:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT