1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DOĞU’NUN EN MODERN YÜZME HAVUZU

DOĞU’NUN EN MODERN YÜZME HAVUZU

DOĞU’NUN EN MODERN YÜZME HAVUZU
A+A-

Van\'da 19 milyon liraya mal olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu\'nda minikler ve gençler, profesyonel hocalar eşliğinde yüzme öğreniyor.


Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki olimpik havuz, ulusal ve uluslararası yarışlara da ev sahipliği yapabilecek konumda. 50 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde, 2.5 metre derinliğindeki havuzda 10 kulvar bulunuyor. Bölgede tek olan olimpik havuzun yaz aylarındaki misafirleri ise şu günlerde minik öğrenciler ve gençler. Okulların tatile girmesiyle 5 ile 15 yaşındaki çocuk ve gençlere profesyonel hocalar eşliğinde eğitim verilmeye başlandı. 190 çocuk ve genç haftanın 3 günü toplam 9 saat olimpik havuzda yüzme eğitimi alıyor.


Hedeflerinin Van'dan milli yüzücüler çıkartmak olduğunu söyleyen Olimpik Yüzme Havuzu Müdürü Mustafa Iğdır, "Şu anda 190 sporcumuz var. Van'da her yaşa hitap etmek istiyoruz. Ancak bizim ana hedefimiz bu çocukları yetiştirmek. Çünkü buradaki bu olimpik havuzu değerlendirmek zorundayız. Çocuk ve gençlerimizin yetenekleri var. İnşallah vereceğimiz eğitim sonrası buradan Van'ı ve Türkiye'yi temsil edecek milli yüzücüler çıkaracağız" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT