1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Doğünsifed Yönetim Kurulu Başkanı Kadooğlu, Tüsiad Yönetim Kurulu'na Seçildi

Doğünsifed Yönetim Kurulu Başkanı Kadooğlu, Tüsiad Yönetim Kurulu'na Seçildi

Doğünsifed Yönetim Kurulu Başkanı Kadooğlu, Tüsiad Yönetim Kuruluna Seçildi
A+A-

Türkiye'nin en büyük ve yaptığı çalışmalarla kamuoyu tarafından en çok izlenen sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD'ın 43. Genel Kurul toplantısında, DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu asi

Türkiye'nin en büyük ve yaptığı çalışmalarla kamuoyu tarafından en çok izlenen sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD'ın 43. Genel Kurul toplantısında, DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu asil yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
TÜSİAD Asil Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Tarkan Kadooğlu, ayrıca TÜSİAD bünyesinde yer alan Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası Kuruluşları ile İlişkiler Komisyonu'nun başkanlığına seçildi. Kadooğlu yaptığı açıklamada, "Cizre'de başlayan yolculuğumuz bugün TÜSİAD'a uzanmıştır. Bugüne kadar DOGÜNSİFED'de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kalkınması için verdiğimiz çabayı artık Türkiye geneline yaymaya başlayacağız. Türkiye'nin her bölgesinin kalkınması ve birbiriyle bütünleşmesi birinci önceliğimiz olacaktır. Yaptığımız tüm çalışmalarda hep benimsediğimiz bir ilke vardı; kalkınmış bir Diyarbakır, kalkınmış bir İzmir demektir. Van'ın kaderi Manisa'dan, Yozgat'ın kaderi Mardin'den bağımsız değildir. Dolayısıyla edindiğimiz bu ilke doğrultusunda çalışmalarımıza daha çok yoğunlaşıp, daha çok mesai harcayacağız. TÜSİAD gibi önemli ve değerli bir sivil toplum kuruluşunun yönetim kademesinde olmak elbette ki gurur vericidir. Ancak, bizler bu makamları ülkemize hizmet için kullanabiliyorsak ve Türkiye'nin hak ettiği yere gelmesine bir nebze de olsa katkı sağlayabiliyorsak o zaman gerçek anlamda mutlu olacağız" dedi.
(MDC-Y)

18.01.2013 13:57:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT