1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğu'da Sibirya soğukları

Doğu'da Sibirya soğukları

Doğuda Sibirya soğukları
A+A-

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi\'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 28 dereceyle Kars\'ta ölçüldü.

 

ANKARA - Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece en düşük hava sıcaklıkları Kars'ta eksi 28, Ağrı'da eksi 26, Erzurum'da eksi 23, Ardahan'da eksi 16, Erzincan'da eksi 7 ve Iğdır'da eksi 5 derece olarak ölçüldü.

Soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camlarında buzlanma meydana geldi, kent merkezlerinde kaldırımlar dondu. Binaların çatılarında ise boyu 2 metreyi bulan buz sarkıtları oluştu. 

Belediye ekipleri, kent merkezlerinde buz ve karla mücadele çalışması başlattı.

Bu arada, Erzurum'da 47, Ağrı'da 31 ve Kars'ta 2 olmak üzere toplam 80 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. İl Özel İdare Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma yapıyor.

Sis engeli

Bu arada Pegasus Hava Yolları'nın İstanbul-Sivas seferini yapan uçağı, Sivas'ta etkili olan sis nedeniyle Malatya Havalimanı'na indi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 06.20'de hareket eden PC-250 sefer sayılı uçak, Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'nda sis nedeniyle görüş mesafesinin 200 metreye kadar düşmesi üzerine Malatya'ya yönlendirildi. Ajanslar

A+A-

HABERE YORUM KAT