1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Doğu'da Kış

Doğu'da Kış

Doğuda Kış
A+A-

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar ve tipi nedeniyle 90 köy yolu ulaşıma kapanırken gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan'da eksi 12 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar ve tipi nedeniyle 90 köy yolu ulaşıma kapanırken gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan'da eksi 12 derece olarak ölçüldü.
Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.
Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 12, Kars'ta 10, Ağrı'da 9, Erzurum'da 7 olurken, Erzincan'da 0 ve Iğdır'da 2 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Kars'ta sıfırın altında 3, Erzurum'da sıfırın altında 2, Ağrı ve Ardahan'da 0, Erzincan'da 2 ve Iğdır'da 8 derece olması tahmin ediliyor.
Kar yağışı ve tipi nedeniyle bölge illerinden Erzurum'da 70, Ağrı'da 14 ve Kars'ta 6 olmak üzere toplam 90 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
(AA-AA-Y)

01.02.2013 10:46:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT