1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğu'da Kar Yolları Kapattı
Doğuda Kar Yolları Kapattı

Doğu'da Kar Yolları Kapattı

Kar yağışının aralıklı olarak devam ettiği Doğu Anadolu Bölgesi'nde 132 köy yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak ba

A+A-
Kar yağışının aralıklı olarak devam ettiği Doğu Anadolu Bölgesi'nde 132 köy yolu ulaşıma kapandı.
Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.
Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 15, Erzurum'da 12, Ardahan'da 9, Ağrı'da 6, Erzincan'da 3, Iğdır'da ise 2 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan'da sıfırın altında 2, Kars'ta sıfırın altında 1, Ağrı'da 1, Erzurum'da 3, Erzincan'da 5 ve Iğdır'da 8 derece olması tahmin ediliyor.
Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışı, ulaşımda da aksamalara neden oldu. Erzurum'da 121, Ağrı'da 9 ve Kars'ta 2 olmak üzere toplam 132 köy yolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
İl Özel İdare Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kapalı köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.
(EMY-AA-MO-AŞ-Y)

19.02.2013 12:14:12 TSI

HABERE YORUM KAT