1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Doğu'da Çalışan Öğretmene Müjde!

Doğu'da Çalışan Öğretmene Müjde!

Doğu'da Çalışan Öğretmene Müjde!
A+A-

Doğu'da çalışmaya teşvik edecek yeni uygulama ile Doğu'da çalışacak öğretmenler ders ücretlerini iki katı alacak. Yeni atamalar ile birlikte bu uygulama yürürlüğe girecek.

Ülkemizin doğu bölgelerinde çalışma ve yaşam standartları oldukça düşük olduğundan bu bölgelerde görev yapacak öğretmenleri teşvik etme amacı ile ders ücretleri iki katına çıkarılacak. 

40 bin öğretmen ataması yapılacak olması nedeni ile yeni atanan öğretmenlerin doğu bölgelerinde daha iyi hizmet vermesi için ders ücretleri iki katına çıkarılacak. 

40 bin öğretmen atamasına hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin doğudan batıya tayin isteğini çözecek teşvik programını da hazırladı.

Müsteşar Yusuf Tekin, doğuda görev yapan öğretmene teşvik verileceğini söyledi. Türkiye'de zor şartlarda görev yapılan yerlerin tespit edilip o yerlerde görev yapan öğretmenlerin maaşlarının daha fazla olacağını anlatan Tekin, teşvik sisteminin ek ders üzerinden verileceğini belirtti.

Tekin ayrıca, 8 yıl böyle yerlerde görev yapan öğretmene de istediği yere tayin hakkı getirileceğini söyledi. Tekin, "Doğu'da çalışan öğretmenin maaşı daha fazla olacak" dedi. Ek ders ücretlerinin bir öğretmenin maaşını 750 TL'ye kadar artıracağı öğrenildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT