1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğu - Batı, Kuzey - Güney Tüm Türkiye Soğuyor Meteoroloji Uyardı !

Doğu - Batı, Kuzey - Güney Tüm Türkiye Soğuyor Meteoroloji Uyardı !

Doğu - Batı, Kuzey - Güney  Tüm Türkiye Soğuyor Meteoroloji Uyardı !
A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı Türkiye yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışlı hava Türkiye'nin Megapol kenti İstanbul dahi tüm yurtta hissedilecek.

20.11.2014 Perşembe günü Batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz) görülecek yağışların cuma günü ve hafta sonunda Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların yarın akşam Trakya ile Marmara’nın batısında, 20.11.2014 Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Yağışların 21.11.2014 Cuma günü akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonunda ise iç ve Doğu bölgelerimizde (Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri) yağmur ve karla Karışık yağmur yüksek kesimlerde ise kar şeklinde meydana geleceği bekleniyor.

 


Kasım ayı başından bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 20.11.2014 Perşembe günü yağışla birlikte Batı bölgelerimizde, cuma günü iç ve Batı bölgelerimizde, cumartesi günü ise yurt genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. 

İSTANBUL

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT