1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğu -23.8’le dondu

Doğu -23.8’le dondu

Doğu -23.8’le dondu
A+A-

Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ardahan'da Kura Nehri, Çıldır Gölü ile birlikte tüm akarsu ve göller dondu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Sibarya soğukları bölgede etkisini sürdürüyor. Gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan’ın Göle ilçesinde 23,8, Çıldır’da 16,9, Hanak’ta 16, Ardahan merkezde 15,9, Damal’da 15,7, Kars ve Ağrı’da 14, Erzurum’da 12, Erzincan, Iğdır, Muş’ta 6 dereceyi buldu.

dogu-dondu-rekorŞiddetli soğukların hüküm sürdüğü Ardahan merkezden geçen ve Hazar Denizine dökülen Kura Nehri ile 123 kilometrekare büyüklüğündeki Çıldır Gölü ile Gürcistan sınırındaki Aktaş Gölünün üzeri buzla kaplandı. Ardahan’da son yıllarda görülen en şiddetli kışın yaşandığını belirten vatandaşlar, “Soğukların etkisi anlatılamaz, yaşayarak anlaşılır” dedi.

Kazlar satılıyor
kazlar dogu-dondu-rekorÖte yandan Kars ve Ardahan’da kaz yetiştiricileri kazları ortalama 100 liradan satmaya başladılar. Kazların yüzdüğü akarsuların donmasıyla birlikte üreticilerin kazları satışa çıkardıklarını belirten Arafat Koç “Kura Nehri dondu, biz de kazları satışa çıkardık. İnsanlar soğuktan dışarı çıkamıyor ki, kazları görüp alsın” diye konuştu. zete.com

A+A-

HABERE YORUM KAT