1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Doğan Ürgüp İstişare Toplantılarını Sürdürüyor

Doğan Ürgüp İstişare Toplantılarını Sürdürüyor

Doğan Ürgüp İstişare Toplantılarını Sürdürüyor
A+A-

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp mahalle istişare toplantılarına devam ediyor. Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Esentepe mahallesinde ikincisi düzenlenen 'Bölge İstişar

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp mahalle istişare toplantılarına devam ediyor.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Esentepe mahallesinde ikincisi düzenlenen 'Bölge İstişare Toplantısına' Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve belediye başkan yardımcıları katıldı. BBP İl Başkanı Aytekin Kulmaç, BBP Merkez İlçe Başkanı Ömer Ağdoğan ve Esentepe Mahallesi Muhtarı Halil Erdin ile çok sayıda mahallelinin de katıldığı toplantıda yapılan hizmetler anlatıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, belediye olarak gerek yönetim ve gerekse insani münasebetler bağlamında halkla doğrudan temasa her zaman özel bir önem verdiğini belirterek bu toplantıların süreceğini söyledi. Sivas Belediyesi'nin faaliyetleri hakkında slayt eşliğinde sunum yapan Ürgüp, "Seçim öncesi vaatlerimiz vardı. Biz o dönemde ne dediysek fazlası var, eksiği yok tamamına yakınını yapmış durumdayız" dedi. Sivas Belediyesi'nin mezarlıklar, türbeler, restorasyon çalışmaları, sokak hayvanlarıyla ilgili yürütülen çalışmalar ve hayvan barınağı, Paşa Fabrikası ve Aksu'daki faaliyetler ile amatör spora yaptığı katkıları anlatan Ürgüp, "Eğer niyetiniz halisse, ekibiniz kuvvetliyse ve Sivas'a hizmet etme ve çalışma azminiz de hiç azalmıyorsa o zaman Cenab-ı Hakk'ın da desteğiyle başarı kendiliğinden geliyor" ifadelerini kullandı. Cadde ve bulvar çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Ürgüp, sözlerine şöyle devam etti; "Sadece Yazıcıoğlu bulvarıyla iş biter mi bitmez tabi. Fethi Akyüz caddesi de çok güzel oldu. Orada da led aydınlatmalar uygulandı, bazalt taşları ile beraber yeşil alanlar bol miktarda var. Alibaba mahallesi tarafına giden yolda da aynı çalışmayı gerçekleştirdik. Hem asfalt yenileme çalışmalarını hem de 25 bin metrekare yeşil alanı da inşa ve ihya ettik. Cumartesi Pazarı diye bilinen Hayri Sığırcı caddesi nasıl olmalıydı, oranın da aynı olması gerekiyordu. Yol üzerinde gecekondular vardı. Buraları yıkmak çok kolay iş değil, biraz cesaret, biraz yiğitlik, biraz da kararlılık istiyor. Bunların hepside hamdolsun bizde var." Sivas'ın en büyük projesi olan Turkuaz Projesi'ne de değinen Ürgüp, "Seçimlerde böyle bir vaadimiz yoktu ancak ihtiyaçlara göre geliştirdiğimiz bir projedir Turkuaz Projesi. Yıkımlar tamamlandıktan sonra hızla başlayacağımız projemiz Sivas'a değer katacak. Bölgeye 33'er katlı 3 bina, 18 ve 22'şer katlı ikiz rezidanslar, 5 yıldızlı otel, alış veriş merkezi, cami ve diğer sosyal donatılar yapacağız" şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile Esentepe mahallesi sakinlerini bir araya getiren istişare toplantısı mahalle sakinlerinin başkana sorduğu sorular ve talepleriyle devam etti.
(TB-AÖ-Y)

20.01.2013 16:33:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT