1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Doğal Gaz Konyaaltı'nda

Doğal Gaz Konyaaltı'nda

Doğal Gaz Konyaaltında
A+A-

OLİMPOSGAZ'ın Kepez ilçesinin güneyinden Boğaçayı'na kadar uzanan 13 kilometrelik Batı Orta Basınç Çelik Hattı'nı devreye alarak, 15 Şubat'ta Konyaaltı ilçesine doğal gaz arzının sağladığı açıklandı.

OLİMPOSGAZ'ın Kepez ilçesinin güneyinden Boğaçayı'na kadar uzanan 13 kilometrelik Batı Orta Basınç Çelik Hattı'nı devreye alarak, 15 Şubat'ta Konyaaltı ilçesine doğal gaz arzının sağladığı açıklandı.
Konyaaltı bölgesinin tümünü besleyecek kapasiteye sahip Batı Orta Basınç Çelik Hattı'ndan ilk etapta, Gürsu, Altınkum, Uluç mahallerine, ikinci etapta ise Uncalı ve Siteler mahallelerine doğal gaz verileceği, 2012 yılı yatırım programı kapsamında yapımına Nisan 2012 tarihinde başlanan 13 kilometrelik Batı Çelik Hattı'nın, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı (AYKOME) ve Ulaşım Koordinasyon (UKOME) merkezlerinin 23 Mart 2012 tarihinde tebliğ edilen kararına uygun olarak gerçekleştirildiği bildirildi.
Konyaaltı bölgesinin nüfus ve konut gelişimi dikkate alınarak, en az 30 yıllık ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirilen Batı Orta Basınç Çelik Hattı ile bölgenin tümünü besleyecek enerji alt yapısının kurulmuş olduğu, Konyaaltı sakinlerinin yoğun talebi ve Konyaaltı Belediyesi'nden verilen izinler dahilinde Gürsu, Altınkum, Uluç, Uncalı ve Siteler mahallelerinde doğal gaz çalışmalarına Nisan 2012'de başlandığı bildirildi.
13 kilometrelik Çelik Hat imalatıyla beş mahalleye doğal gaz sağlayacak şebekenin kurulumunu eş zamanlı yürüten Olimposgaz'ın, bölgedeki çalışmaların büyük bir kısmını tamamladığı, Konyaaltı Belediyesi'nin desteği sayesinde toplam 22 bin konutluk bölgenin alt yapı çalışmaları aksatılmadan sürdürüldüğü, toplam bin 709 bina ve 13 bin 693 konut kapasiteli Gürsu, Uluç, Altınkum bölgesinin ana dağıtım hatlarının tamamlandığı kaydedildi. Doğal gaz talep eden binalarda konutların abonelik işlemleri yapıldıktan sonra servis hatlarının imalatına başlandığı, alt yapı çalışmaları sürdürülen Uncalı ve Siteler mahallelerinde ise, dağıtım hatları tamamlanarak kısa bir süre sonra gaz verilmeye başlanacağı ifade edildi.
Doğal gaz, abonelik ve iç tesisatla ilgili bilgi talep eden vatandaşlar için Olimposgaz abone merkezlerinden, 444 8 429 numaralı İletişim Merkezi'nden ya da www.olimposgaz.com.tr adresinden hizmet verildiği açıklandı.
(SK-Y)

19.02.2013 11:42:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT