1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakırlı Gençler Avrupa Yolcusu Ahmet Ün Diyarbakır

Diyarbakırlı Gençler Avrupa Yolcusu Ahmet Ün Diyarbakır

Diyarbakırlı Gençler Avrupa Yolcusu  Ahmet Ün    Diyarbakır
A+A-

Diyarbakırlı 18 genç, Avrupa'daki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) gönüllü olarak çalışmak üzere, 4 ila 10 ay arasında değişen sürelerde Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gidecek. Diyarbakır Y

Diyarbakırlı 18 genç, Avrupa'daki çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) gönüllü olarak çalışmak üzere, 4 ila 10 ay arasında değişen sürelerde Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gidecek.
Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi ile Gençlik ve Değişim Derneği'nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında gençler, İtalya, Portekiz, Romanya, Bulgaristan, Estonya ve Malta'ya gidecek. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları tarafından desteklenen "With All Colours: EVS Rainbow" (Bütün Renkleriyle Avrupa Gönüllü Hizmeti Gökkuşağı) adlı proje kapsamında gençler, ekoloji, kültür ve sanat, gençlik bilgilendirmesi, gençlik politikaları, dezavantajlı gençler, göçmenler ile Roman çocuklara yönelik çeşitli alanlarda faaliyet yürüten 9 farklı STK'da gönüllü olarak yer alacak. 18-30 yaş arasındaki gençler 1 Ocak 2013, saat 17:00'a kadar Sümerpark'ta bulunan Yerel Gündem 21 Kent Konseyi binasına başvuru yapabileceği belirtilirken, adayların hangi projede yer almak istediklerini, İngilizce olarak hazırlanmış öz geçmiş ve bu projenin neden kendileri için önemli olduğu ve bu servisle neleri gerçekleştirmek istediklerini belirten motivasyon mektubunu genclikvedegisim@gmail.com adresine göndermeleri gerektiği kaydedildi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

13.12.2012 16:31:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT