1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'dan Ceylanpınar'a Bir Kamyon Yardım

Diyarbakır'dan Ceylanpınar'a Bir Kamyon Yardım

Diyarbakırdan Ceylanpınara Bir Kamyon Yardım
A+A-

Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine sığınan Suriyeli kadın ve çocuklar için yardım kampanyası çerçevesinde bir kamyon gıda gönderildi. Suriye'de yaşanan savaş

Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine sığınan Suriyeli kadın ve çocuklar için yardım kampanyası çerçevesinde bir kamyon gıda gönderildi.
Suriye'de yaşanan savaş nedeniyle Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine göç etmek zorunda kalan kadınlar ve çocuklar için başlatılan yardım kampanyası kapsamında çocuk maması, çocuk bezi ve kadınlar için temel ihtiyaçlar toplandı. Ayrıca bulgur, mercimek, fasulye, pirinç, tuz, salça, yağ, çay, şeker, makarna, nohut, un, domates salçası, domates çorbası, zeytin, reçel, sıvı yağ, helva ve fasulye gibi temel gıda malzemeleri temin edildi. Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde toplanan yardımlar, belediye çalışanları tarafından gruplara ayrılıp paketlenerek tekrar kamyona yüklendi. Yardım çalışmalarına Bağlar Belediye Başkan Yardımcıları Osman Kaya, Yüksel Aslan Acer'in yanı sıra belediye zabıta ekipleri ve fen işleri birim müdürleri katıldı. Yükleme çalışmalarının bitmesinin ardından Bağlar'dan Ceylanpınar'a 1 kamyon yardım yola çıktı.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

14.02.2013 12:15:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT