1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'da Yağış Uyarısı Ahmet Ün Diyarbakır

Diyarbakır'da Yağış Uyarısı Ahmet Ün Diyarbakır

Diyarbakırda Yağış Uyarısı  Ahmet Ün    Diyarbakır
A+A-

Diyarbakır Bölge Meydan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, 5 Ocak Cumartesi günü başlayıp 10 Ocak'a kadar sürmesi beklenen kar ve yağmura karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Diyarbakır

Diyarbakır Bölge Meydan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, 5 Ocak Cumartesi günü başlayıp 10 Ocak'a kadar sürmesi beklenen kar ve yağmura karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Diyarbakır Bölge Meydan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bölgemizin 5 Ocak Cumartesi gününden itibaren 10 Ocak Perşembe gününe kadar sürecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girmesi beklenmektedir. 5 Ocak Cumartesi öğle saatlerinde başlanılması beklenen kar yağışı 6 Ocak Pazar günü akşam saatlerine kadar devam edecek, daha sonra yağış şiddetini artırarak karla karışık yağmur, 7 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerine kadar kuvvetli rüzgarla birlikte yağmur devam edecektir. 8 Ocak Salı günü havaların tekrar soğumasıyla yağış kara dönüşecek ve kar yağışı 10 Ocak Perşembe gününe kadar aralıklarla devam edecek. 9-11 Ocak tarihleri arasında sıcaklarda kuvvetli düşüşler beklenmektedir. Bu süreçte oluşabilecek görüş mesafesinde daralma, buzlanma ve don, ulaşımda aksamalar, taşkın ve kuvvetli soğuğa karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.
(ÜN-YRT-CC-Y)

04.01.2013 17:44:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT