1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'da Tablet Bilgisayar Dağıtıldı (Fotoğraflı

Diyarbakır'da Tablet Bilgisayar Dağıtıldı (Fotoğraflı

Diyarbakırda Tablet Bilgisayar Dağıtıldı  (Fotoğraflı
A+A-

Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi (FATİH) kapsamında Diyarbakır'da öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca hayata geçen FATİH projes

Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi (FATİH) kapsamında Diyarbakır'da öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı'nca hayata geçen FATİH projesi kapsamında öğrencilerin teknolojiyle eğitim almalarını sağlamaları için tablet bilgisayar dağıtımları devam ediyor. Diyarbakır Ziya Gökalp Anadolu Lisesi'nde yapılan tablet bilgisayar dağıtım törenine katılan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, FATİH projesi kapsamında öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarın yanı sıra okullara akıllı tahtaların da kurulduğunu söyledi. 2013 yılı içerisinde öğrenci ve öğretmenlere verilmek üzere bin 68 tane tablet bilgisayarın geldiğini kaydeden Vali Toprak, projenin yaygınlaşmasıyla bu sayının yıl içerisinde artacağını belirtti. Vali Toprak "2012 yılı içerisinde 750 tablet bilgisayar gelmişti. Bunların 450'si öğrencilerimize geri kalanı da öğretmenlerimize verilmişti. Bu kapsamda 4 tane pilot lisemizde 14 tane de akıllı tahta kurularak bu sistem başlatılmıştı. Alt yapısı kuruldukça diğer okullarımıza da kurulumları yapılacak. 2013 yılı içerisinde Diyarbakır ilimizde ve her ilde olduğu gibi FATİH projesi geri kalan okullara da dağıtılması ve genişletilmesiyle ilgili çalışmalar son hızla devam ediyor. Şuan geldiğimiz noktada Diyarbakır'da ilk planda 57 tane ortaöğretim kurumunun tüm sınıflarına akıllı tahtalarımız yerleştirildi. Hem mürekkepli kalemle hem de tebeşirle yazılan tahtalar bir bütün halinde yerleştirildi. İçinde bulunduğumuz okul da dahil olmak üzere 2013 yılının ilk dağıtım sezonunda da bin 68 tane tablet bilgisayarımız geldi. 980 tanesi öğrencilerimize, diğer kalanları da öğretmenlerimize dağıtılacak. Bu sistemle birlikte akıllı tahta, öğretmen ve öğrencilerimizin kullanacağı tablet bilgisayarlar değil, çok fonksiyonlu yazıcılar da devreye girdi. 2013 yılı içerisinde bin 350 tane akıllı tahta ilgili okullarımıza yerleştirilecek" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından Vali Toprak, öğrencilere tablet bilgisayar dağıtarak, derslerinde başarılar diledi.
(ÜN-AKK-Y)

20.02.2013 12:56:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT