1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'da Suriyeli Kadınlara Destek

Diyarbakır'da Suriyeli Kadınlara Destek

Diyarbakırda Suriyeli Kadınlara Destek
A+A-

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Ceylanpınar'a gelen Suriyeli kadın ve çocuklara yardım kampanyası başlattı. Bağlar Belediye konferans salonunda bir araya gelen Bağlar

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Ceylanpınar'a gelen Suriyeli kadın ve çocuklara yardım kampanyası başlattı.
Bağlar Belediye konferans salonunda bir araya gelen Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları Sema Koç ve Yüksel Aslan Acer'in de içinde bulunduğu kadınlar, Ceylanpınar'a yerleşen Suriyelilere gıda ve malzeme yardımı için çalışma başlattı. Kadınlar üzerinden yürütülecek kampanyada öncelikle çocuk maması ve kadınlar için temel ihtiyaçların toplanması hedefleniyor. Bunun yanı sıra pirinç, bulgur, tuz, salça, yağ, çay şeker, makarna, nohut, fasulyeden oluşan temel gıda malzemeleri temin edilecek. Bağlar Belediyesi kadın yöneticilerinin verdiği bilgiye göre çocuk ve kadınların ihtiyaç duyduğu malzemeler belediyenin kadın çalışanları tarafından, gıda malzemelerinin ise belediyenin tüm çalışanları tarafından gönüllü olarak karşılanacak ve bu bir kampanya halinde sürdürülecek. Yurttaşlardan da bu konuda duyarlılık beklediklerini belirten belediye yetkilileri katkıda bulunmak isteyen yurttaşların belediyeye başvurabileceklerini belirtti.
(ÜN-YRT-Y)

13.02.2013 13:10:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT