1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır'da şiddetli patlama!

Diyarbakır'da şiddetli patlama!

Diyarbakır'da şiddetli patlama!
A+A-

DİYARBAKIR Silvan Bağdere Jandarma Karakolu yakınlarındaki karayolu üzerinde mayın patladı. Son haberlere göre, çok sayıda yaralının olduğu belirtiliyor.

DİYARBAKIR Silvan Bağdere Jandarma Karakolu yakınlarındaki karayolu üzerinde askeri servis aracının geçişi sırasında mayın patladı. İlk bilgilere göre 5 yaralının olduğu, yaralı sayısının artabileceği öğrenildi.

Diyarbakır'ın 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağı 8’inci gününe giren Silvan İlçesi’nde operasyonlar devam ediyor. HDP milletvekilleri bu mahallelere girmek istedi, ancak güvenlik güçleri çatışma olduğu gerekçesiyle izin vermedi.

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde geçen salı günü saat 05.00’den itibaren Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde PKK’lıların sokaklara kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının ardından mahallelerdeki barikatları kaldırmak, hendekleri kapatmak için zırhlı araçlar ve kepçelerle giden polis ekipleri mahallelere girdi.

1'İ POLİS OLMAK ÜZERE 7 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
Silvan'da üç mahallede sokağa çıkma yasağı bugün 8’inci gününe girerken, bugüne kadar olaylarda 1'i polis 7 kişi de yaşamını yitirdi.

Silvan’a giden aralarında HDP milletvekilleri Çağlar Demirel ve Feleknas Uca’nın da bulunduğu heyet bugün sokağa çıkma yasağı bulunan Mescit Mahallesi’ne girmek istedi. Mahalle girişinde önlem alan polis ekipleri, milletvekilleri ve yanındakilerin mahalleye girişine izin vermedi. Tartışma sırasında polis yetkilisi sadece milletvekilinin girebileceğini, sokağa çıkma yasağı nedeniyle diğerlerine izin vermeyeceklerini söyledi. Bu tartışmadan sonra milletvekilleri ve yanındakiler, bölgeden ayrıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT