1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'da Marketlerdeki Sebze Reyonları İçeri Alınacak

Diyarbakır'da Marketlerdeki Sebze Reyonları İçeri Alınacak

Diyarbakırda Marketlerdeki Sebze Reyonları İçeri Alınacak
A+A-

Diyarbakır'da yerel marketlerin kaldırım işgaline neden olan meyve ve sebze reyonlarını market içerisine alınması için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından yürütülen çalışmada son aşa

Diyarbakır'da yerel marketlerin kaldırım işgaline neden olan meyve ve sebze reyonlarını market içerisine alınması için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından yürütülen çalışmada son aşamaya gelindi.
Kentte faaliyet yürüten yerel marketlerin kaldırım işgaline neden olan meyve ve sebze reyonlarının market içerisine alınması için çalışma başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri koordineli olarak kentteki yerel marketlerin şubeleriyle birlikte toplamda 400 markete konuya ilişkin tebligat yapıldı. Market sahipleriyle iki kez yapılan toplantılar sonucunda marketlerin manevra yollarının düzelmesi, kaldırım işgalinin önlenmesi, çevre ve sağlık açısından en uygun düzenleme şeklinin verilmesi için karar alındı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Burhan Karadeniz Cep Sineması'nda yapılan toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Acer, Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Doğrul, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Türki Gültekin ve Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Servet Yılmaz market sahipleriyle bir araya geldi. Toplantıyı yöneten İpek, marketlerin düzenlemesinde standart belirleme amacıyla Büyükşehir Belediyesi'nin Çevre Koruma, Sağlık İşleri ve Zabıta Daire Başkanlığı ile ilçe belediyelerinin ilgili birimlerinin bir komisyon oluşturacağını söyledi. İpek 15 gün içerisinde oluşturulan bu komisyonun daha sonra sahada market sahipleriyle birlikte uygun şeklin verilmesi için çalışma yürüteceğini ifade etti.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

07.02.2013 17:59:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT