1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'da Etkili Olan Yağış Nedeniyle Ev Ve İş Yerlerini Su Bastı (Fotoğraflı

Diyarbakır'da Etkili Olan Yağış Nedeniyle Ev Ve İş Yerlerini Su Bastı (Fotoğraflı

Diyarbakırda Etkili Olan Yağış Nedeniyle Ev Ve İş Yerlerini Su Bastı  (Fotoğraflı
A+A-

Diyarbakır'da etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle birçok ev ve iş yerini su bastı, bazı kavşaklar ulaşıma kapandı. Yollardaki kanalizasyon ızgaralarının suyu tahliye etmede yetersiz kalması s

Diyarbakır'da etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle birçok ev ve iş yerini su bastı, bazı kavşaklar ulaşıma kapandı. Yollardaki kanalizasyon ızgaralarının suyu tahliye etmede yetersiz kalması sonucu yola taşan su sürücülere zor anlar yaşattı.
Kentte sabah saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Etkili olan yağış nedeniyle bir çok işyerini su bastı. Bir işhanında bulunan işyerini su basan esnaf 1. katta olmalarına rağmen böyle bir durumla karşılaşmalarına çok şaşırdıklarını söyledi. Esnaf, "Çok üzüntü içindeyiz. Yani bu çağda olmaması gereken bir olay. Ama maalesef yaşanabiliyor. Yağmur çok şiddetli yağınca borular kaldıramadı sanırım" diye konuştu.
Öte yandan bu günün pazar olmasından dolayı dükkanları kapalı bulunan bir çok işyeri sahibini komşuları arayarak durum hakkında bilgi verdi. Yağışa yollarda yakalanan vatandaşlar ise zor anlar yaşadı. Yağış nedeniyle özellikle Bağlar ve Sur ilçesindeki birçok ev ve iş yerini su bastı.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından su baskınları yaşanan ev ve iş yerlerine müdahale edildi.
(MY-AKK-Y)

27.01.2013 17:51:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT