1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır'da Beyaz Esaret

Diyarbakır'da Beyaz Esaret

Diyarbakırda Beyaz Esaret
A+A-

Diyarbakır'da dün akşamdan beri aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 200 köy yolu ulaşıma kapanırken, Kulp ilçesinde ise okulların bir günlüğüne tatil edildiği belirtildi. Diyarbakır'da dün ak

Diyarbakır'da dün akşamdan beri aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 200 köy yolu ulaşıma kapanırken, Kulp ilçesinde ise okulların bir günlüğüne tatil edildiği belirtildi.
Diyarbakır'da dün akşamdan beri devam eden kar, kenti beyaza bürüdü. Vatandaşlar güne, arabalarını ve dükkanlarının önünü silerek başladı. Vatandaşlardan Hüsamettin Doğan, Diyarbakır'a uzun süreden beri ilk defa bu kadar yoğun kar yağdığını belirterek, karlı bir güne uyanmayı özlediklerini, yağan bu karın bu hasretlerini dindirdiğini söyledi. Hacı Büyüm isimli vatandaş ise kar yağışının mikrop ve hastalıkları öldürdüğünü ifade ederek, karın yağmasını güzel bulduğunu kaydetti.
İl Özel İdaresi'nden alınan bilgilere göre, 200 köy yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı kaydedilirken, yetkililer köy yollarının açılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.
(MY-YRT-AŞ-Y)

09.01.2013 13:54:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT