1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır'da 15 Şubat Gerginliği

Diyarbakır'da 15 Şubat Gerginliği

Diyarbakırda 15 Şubat Gerginliği
A+A-

Diyarbakır'da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişini bahane eden bir grup, polise taş ve havai fişeklerle saldırdı. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'

Diyarbakır'da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişini bahane eden bir grup, polise taş ve havai fişeklerle saldırdı.
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarihinde Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirişini protesto eden bir grup, Teğmenler Caddesi üzerindeki Özgür Yurttaş Derneği önünde toplandı. Buradan Koşuyolu'na yürümek isteyen gruba polis önce izin vermedi. Grup ile birlikte gelen BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ve BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ile BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, yaklaşık bir saat emniyet görevlileri ile görüştükten sonra yürüyüş için izin aldı. Yürüyüşe geçen grup, Koyşuyolu Parkı önüne geldi. Koşuyolu Parkı önünde milletvekillerinin konuşması sırasında bir grup genç, Koşuyolu Caddesi'ni trafiğe kapatmaya çalışınca polis 'Yolu kapatmayın' anonsu ile uyarıda bulundu. Bunun üzerine grup, polis araçlarına taş ve havai fişeklerle saldırdı. Polis göstericileri biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı.
Kentin bazı noktalarında küçük çapta olaylar devam ediyor.
(YRT-CC-Y)

15.02.2013 15:41:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT