1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyarbakır Ve İzmirli Kuyumcular Kardeşlik Maçı Düzenledi
Diyarbakır Ve İzmirli Kuyumcular Kardeşlik Maçı Düzenledi

Diyarbakır Ve İzmirli Kuyumcular Kardeşlik Maçı Düzenledi

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası ile İzmir Kuyumcular Odası kardeşlik futbol maçı düzenledi. İzmir Atatürk Parkı'nda düzenlenen karşılaşmada Diyarbakırlı kuyumcular, İzmirli kuyumcuları 7-3

A+A-
Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası ile İzmir Kuyumcular Odası kardeşlik futbol maçı düzenledi.
İzmir Atatürk Parkı'nda düzenlenen karşılaşmada Diyarbakırlı kuyumcular, İzmirli kuyumcuları 7-3 yendi. Galibiyet elde eden Diyarbakırlı kuyumcular, Ege Bölgesi kupasını alarak bölge şampiyonu oldu. Diyarbakır Kuyumcular Odası (DİKO) geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş bölgesinde de yapılan müsabakalarda şampiyonluğunu ilan etmişti. İzmir'de düzenlenen maçı değerlendiren DİKO Başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır Kuyumcular Odası olarak İzmir'de yaptıkları maçın anlamlı olduğunu ve ülkede oluşacak barışa katkı sunmak istediklerini ifade ederek, "Son dönemdeki ırkçı söylemlere karşı cevap vermek için İzmir Kuyumcular Odası ile kardeşlik maçı gerçekleştirdik. Maçı Diyarbakır Kuyumcular Odası kazandı. Gururluyuz tüm İzmir kuyumcu esnafına ve oda başkanı Osman Gencer'e teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.
Maçın bitmesinin ardından futbol tertip komitesi üyeleri Rüstem İçöz, Ekrem Aydın, Bünyamin Dalık, Musa Ceylan, Mehmet Yüksel tarafından Diyarbakır Kuyumcular Odası oyuncularına birer adet cumhuriyet altını ödül verildi.
(ÜN-AKK-Y)

04.02.2013 14:07:51 TSI

HABERE YORUM KAT