1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır Valisi Toprak, Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ı Ağırladı

Diyarbakır Valisi Toprak, Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ı Ağırladı

Diyarbakır Valisi Toprak, Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmazı Ağırladı
A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, suç sarmalına konu olan bataklıkları kurutmaya çalıştıklarını belirterek "Terör olaylarıyla başedebilmek için birbirimize güvenebilmeliyiz, inanabilmeliyiz, destek ol

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, suç sarmalına konu olan bataklıkları kurutmaya çalıştıklarını belirterek "Terör olaylarıyla başedebilmek için birbirimize güvenebilmeliyiz, inanabilmeliyiz, destek olabilmeliyiz ve birbirimizin halinden anlamalıyız" dedi.
Vali Toprak, Bolu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz, Eşi Güler Yılmaz ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı üyelerinin ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Diyarbakır'a ne kadar dışarıdan sivil toplum kuruluşları gelse, buraları daha iyi tanıyacağını ve buradaki gerçek yaşamın nasıl gittiğini anlayacaklarını belirtti. Aynı şekilde burada edinilen intibayı da gittikleri yerlere anlatma fırsatı bulacaklarını söyleyen Vali Mustafa Toprak, Başkan Yılmaz'a, Diyarbakır'da yaşanan terör olaylarıyla ilgili bilgiler vererek, "İnsanlarımız aklıselimdir. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu üç aşağı beş yukarı çıkarabilecek düzeydedir. Terör olaylarının içerisinde vesaire değil, baskıyla, şiddetle, çoluk çocuğunun rızkına yönelen, zulmeden, davranışlar var. Bunlardan kurtulmak için el birliği ile hep birlikte çalışıyoruz. Özellikle son yıllarda çok daha berrak gözüküyor. Suç sarmalına konu olan bataklıkları kurutmaya çalışıyoruz. Bu çok önemli. Hakikaten bakıyorsunuz, sabi çocuklar, yani suçsuz insanlar. Ceza kanunda çocuklar ile ilgili düzenlemelerde de çocukların lehine uygulamalar var ve öylede olmalı, ancak öyle olunca gayri vicdan sahipleri, onların üzerinden suç işleterek, kendi büyük dev gibi gözüken cüsselerini maalesef cüce haline getirerek, o çocukların arkasından, onları yönetiyorlar. Onları yönlendiriyorlar" dedi.
Terör olaylarıyla başedebilmek için 'birbirimize güvenmeliyiz' diyen Toprak, "Biz birbirimize güvenebilmeliyiz, inanabilmeliyiz, destek olabilmeliyiz, birbirimizin halinden anlamalıyız. 639 yılında Müslümanlar tarafından Diyarbakır fethedildikten sonra, burası bir huzur şehri olmuş. Bir mertlik şehri olmuş. İnsanlarımız temiz ve güzel, o terörün insanlarımızı sarmaladığı, baskı altına aldığı, o sarmalı kırmalıyız. Onun için gayret ediyoruz. Devletimiz olabildiğince şefkatli, görevlilerimiz olabildiğince görevlerini yapıyorlar. Bu hem kamu açısından, hem de sivil toplum kuruluşları açısından böyle. İnsanları sevebilmeliyiz, insanların gönlüne sevgiyi, hoşgörüyü, adaleti bırakabilmeliyiz" şeklinde konuştu.
(MY-MET-Y)

14.12.2012 14:49:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT