1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır-Bingöl karayolunda kaza: 1 ölü 66 yaralı

Diyarbakır-Bingöl karayolunda kaza: 1 ölü 66 yaralı

Diyarbakır-Bingöl karayolunda kaza: 1 ölü 66 yaralı
A+A-

Diyarbakır-Bingöl karayolunda devrilen LPG yüklü tankerin patlaması sonucu olay yerinden geçen 2 yolcu otobüsü ile bazı araçlardaki yolculardan 1'i öldü 66'sı yaralandı.

LPG yüklü tanker; Diyarbakır-Bingöl karayolunun 90'ıncı kilometresinde devrildi. Patlamayla oluşan alevler, kaza esnasında yoldan geçen ve yardım için duran iki yolcu otobüsü ile otomobillere sıçradı.

1 KİŞİ ÖLDÜ, 66 KİŞİ YARALANDI
Tankerin devrilmesi sonucu yaşanan patlamada, yoldan geçen iki yolcu otobüsü ile bazı araçlarda yaralanan 67 kişi askeri helikopterler ve ambulanslarla Diyarbakır ve Bingöl'deki hastanelere getirildi. Yaralılardan biri hayatını kaybetti.

BATMAN VE ŞANLIURFA'YA SEVK EDİLDİ
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ilk müdahaleleri yapılan ve vücutlarında yanıtlar olduğu gözlenen yaralılardan bir kısmı Batman ve Şanlıurfa'ya sevk edildi.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
Lice ilçesinde yaşanan olay nedeniyle Diyarbakır Valiliği'nde Vali Mustafa Cahit Kıraç başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Valilik, Sağlık Bakanlığı'ndan olası gelişmelere karşın ambulans uçak talebinde bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak da hastaneye gelerek, yaralıları ziyaret etti.

BAŞSAVCI AÇIKLADI: 1 ÖLÜ 66 YARALI VAR
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Lice‘de akaryakıt tankerinin patlaması sonucu 1 kişinin öldüğünü 66 kişinin yaralandığını açıkladı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcı Ramazan Solmaz’ın talimatıyla görevlendirilen savcılar uzman bilirkişiyle birlikte olay yerinde keşif yapacak. Yaralı olan tanker sürücünün ise Bingöl'de ifadesi alındıktan sonra kusur tespiti yapıldıktan sonra adli işlemlere başlanacak..

A+A-

HABERE YORUM KAT