1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyadin'de 300 Öğrenciye Giysi Yardımı

Diyadin'de 300 Öğrenciye Giysi Yardımı

Diyadinde 300 Öğrenciye Giysi Yardımı
A+A-

Ağrı'nın Diyadin İlçe Kaymakamlığı tarafından 300 öğrenciye ayakkabı ve mont yardımında bulunululdu. Diyadin Kaymakamı Serdar Arslantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atay ve Sosyal Yardımlaşma

Ağrı'nın Diyadin İlçe Kaymakamlığı tarafından 300 öğrenciye ayakkabı ve mont yardımında bulunululdu.
Diyadin Kaymakamı Serdar Arslantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atay ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yetkilileriyle birlikte Yukarı Dalören köyünü ziyaret ederek, köydeki ihtiyaç sahibi öğrencilere mont ve ayakkabı yardımı yaptı. Daha önce ilçe merkezinde eğitim gören ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye mont ve ayakkabı yardımı yaptıklarını belirten Diyadin Kaymakamı Serdar Arslantaş, bu kez de köy okullarında eğitim gören 300 öğrenciye mont ve ayakkabı dağıttıklarını söyledi. Alınan malzemenin ihtiyaç sahiplerine gidebilmesi için hassas bir çalışma yaptıklarını anlatan Arslantaş, ''İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin yoğun kış şartlarının yaşandığı köylerde kış şartlarına uygun bir şekilde giyinmesi konusunda gerekenin yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. SYDV aracılığıyla 300 öğrenciye mont ve ayakkabı aldık. Bunları köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtıyoruz'' dedi.

Daha sonra mont ve ayakkabıları öğrencilere dağıtan Kaymakam Arslantaş, bazı öğrencilerin mont ve ayakkabılarını kendi elleriyle giydirdi.
(ÇK-Yİ-Y)

25.01.2013 11:58:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT