1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diyabet Seminerine 5 Kişi Katıldı

Diyabet Seminerine 5 Kişi Katıldı

Diyabet Seminerine 5 Kişi Katıldı
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, 'diyabeti durduralım' projesi kapsamında düzenlenen halkı bilgilendirme seminerine 5 kişi katıldı. Türkiye Diyabet Vakfı ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organize ed

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, 'diyabeti durduralım' projesi kapsamında düzenlenen halkı bilgilendirme seminerine 5 kişi katıldı.
Türkiye Diyabet Vakfı ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organize edilen 'diyabeti durduralım' projesi kapsamında Biga'da bilgilendirme semineri düzenlendi. Diyabet Akran Eğitim Programı görevlisi Kadriye İnce tarafından Biga Kültür Sarayı'nda düzenlenen semineri 5 kişi izledi. Slayt gösterimiyle devam eden programda Kadriye İnce, hastalığın tanımı, belirtileri ve insan sağlığına etkilerini anlattı. İnce, son on yılda yüzde yüz artış olan hastalığın günümüz Türkiye'sinde dikkat çeken bir noktaya geldiğini belirterek, dikkatli olunması hususunda ikazda bulundu. Teknoloji, hazır yemekler ve vasıtaların sağladığı rahat hayatın diyabeti tetiklediğine değinen İnce, hareketsizliğin daha çok ilaç tüketimine sebep olduğunun altını çizdi. Diyabet tipleri hakkında da bilgiler veren İnce, korunma yolları ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler aktardı.
(ST-GD-MŞ)

30.01.2013 14:04:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT