1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diski Sayaç Ve Tesisatların Donmasına Karşı Uyarıda Bulundu

Diski Sayaç Ve Tesisatların Donmasına Karşı Uyarıda Bulundu

Diski Sayaç Ve Tesisatların Donmasına Karşı Uyarıda Bulundu
A+A-

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sayaç ve tesisatların donmasına karşı uyarılarda bulundu. DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı, sert hava koşullarının dışarıda bulunan su saya

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sayaç ve tesisatların donmasına karşı uyarılarda bulundu.
DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı, sert hava koşullarının dışarıda bulunan su sayaçlarına ve su tesisatlarına zarar verdiğini söyledi. Sayaçları ve tesisatı dışarıda bulunan vatandaşlara seslenen Sarı, "Dışarıda bulunan sayacımızı ve bu sayaçlara bağlı tesisatımızı korumamız gerekiyor. Çok basit önlemler alarak bu sorunları aşabiliriz. Açıkta bulunan sayacımızı ya da tesisatımızı cam yünü, battaniye ya da eski bir kazakla sararak soğuğa karşı korumalıyız. Bu basit yöntemlerle su sayaçlarının donmasını ve patlamasını önleyebilirler" dedi.
Sarı, açıkta bulunan su sayaçlarının ve tesisatların donup patlamasıyla su kaybı yaşandığını belirtti. Bu durumun sadece vatandaşı değil, DİSKİ Genel Müdürlüğü'nü de etkilediğini belirten Sarı, soğuk kış günlerinde su gibi hayati bir kaynağı evlere taşıyan tesisatların ve su sayaçlarının korunması için vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.
(ÜN-YRT-CC-Y)

11.01.2013 17:25:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT