1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nden Kermes

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nden Kermes

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğinden Kermes
A+A-

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD), şehit çocukları için kermes düzenledi. Derneğin Onursal Başkanı Sare Davutoğlu, "Kermeslerden elde ettiğimiz gelirle şehitlerimizin çocuklarının

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD), şehit çocukları için kermes düzenledi. Derneğin Onursal Başkanı Sare Davutoğlu, "Kermeslerden elde ettiğimiz gelirle şehitlerimizin çocuklarının eğitimiyle ilgili projelere destek oluyoruz. Bu yıl da inşallah gelirlerimizi eğitime katkı anlamında bir projede değerlendireceğiz" dedi.
Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği, Cer Modern Sanat Merkezi'nde bir kermes düzenledi. Kermesin açılışını DMEDD Onursal Başkanı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu yaptı. Kermese, yurt dışında görev yapan Türk büyükelçilerinin eşleri ile Ankara'daki yabancı büyükelçiliklerin temsilcileri de katıldı. Davutoğlu, açılışta yaptığı konuşmada kermesin geleneksel hale geldiğini belirterek, bu yıl kermesi Cer Modern Sanat Merkezi'nde gerçekleştirmeyi tercih ettiklerini söyledi. Davutoğlu, "Kermesten elde ettiğimiz gelirle görev başına hayatını kaybeden şehitlerimizin çocuklarına eğitimle ilgili projelerde destek oluyoruz. Geçen sene kendi gelirimizle yaptırmaya başladığımız Erciş Kız Yurdu inşaatımız devam ediyor. Bu yıl da inşallah gelirlerimizi eğitime katkı anlamında bir projede değerlendireceğiz" dedi.
(AUÖ-CC-Y)

01.12.2012 12:13:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT