1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Diş Hekimleri Gece Nöbetine Yeniden Başlayacak

Diş Hekimleri Gece Nöbetine Yeniden Başlayacak

Diş Hekimleri Gece Nöbetine Yeniden Başlayacak
A+A-

Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat, kentte yaşanan diş hekimi sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Polat, depremden önce kentte Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşlara kaliteli hizmet verildiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Polat, “Ancak kentte yaşanan depremlerden sonra birçok diş hekimimiz gitti. Depremden sonra kent merkezinde 8 doktor ile iş yürütülmeye çalışıldı. Belirli bir süre gece nöbetçi diş hekimi bulunduramadık. Çünkü gündüz gelip yoğun çalışan bir hekimi gece de nöbette tutamazdık. Ancak son atamalarla birlikte ilimize diş hekimleri geliyor. İstediğimiz sayıya ulaştığında hem gündüz hizmet artacak hem de eskisi gibi gece nöbetçi doktorlar uygulamasına yeniden geçilecek. Böylelikle yaşanan sıkıntı da ortadan kalkmış olacak” dedi.
Van kent merkezinde diş hastanesi açma çalışmalarının devam ettiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Polat, “Hastane binası yapma çalışmalarımız var. Bina bitince ağız ve diş sağlığı hastanesi açacağız. Bu hastanemiz de diş ameliyatları dahi yapılabilinecek. Biz kentte daha kaliteli bir sağlık hizmeti için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza sağlık alanında daha kaliteli bir hizmet vermek ve hastaların başka bir ile sevk edilmesini önlemektir” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT